top of page

FESTIVAL PERFROMANCE A MULTIMÉDIÍ / 29. 5. — 15. 6. 2024 / PIAZZETTA A NÁRODNÍ DIVADLO, PRAHA

R24_animace.gif

PHOTO CREDIT: SOUMYA SANKAR BOSE

RE-CONNECT ART 2024


4. ročník mezinárodního festivalu performance a multimédií Re-connect Art letos přinese umění do veřejného prostoru na piazzettě Národního divadla v Praze. Tématem letošního ročníku je Revealing / Odkrývání, v rámci nějž se festival zaměří na zviditelňování skrytých společenských témat a do popředí posune české i zahraniční umělce, kteří si zaslouží více pozornosti veřejnosti i uměleckého světa. Festival bude probíhat od 29. května do 15. června 2024. Program přinese intervence do veřejného prostoru, projekce, video-art, workshopy, diskuze, artist talks a další.

video 1.jpeg

CREDIT: ARTBIOM

ODKRÝVÁNÍ

About

Festival se v letošním ročníku zaměří na odhalení všeho skrytého, nevyřčeného nebo neuvědomělého. Chce skrze různorodé umělecké intervence, diskurzivní a edukativní programy v rámci sérii pop-up událostí zviditelnit témata, která jsou pro mnohé nekomfortní a problematická, či kompromitující, a jsou proto často záměrně potlačována nebo dokonce tabuizována. Kurátorská koncepce chce poskytnout referenční body k orientaci v zahlcujícím toku informací a impulzů, jimiž je člověk v digitální éře obklopený a zviditelnit tak procesy a mechanismy, které často běží v pozadí bez našeho povšimnutí. Festival bude zároveň aktivně používat digitální technologie k podpoře živého umění, celospolečenského diskurzu a rozvíjení interaktivních a participativních uměleckých praktik.

O PRAGUE BIENNALE

Mezinárodně etablovaná událost současného umění, Prague Biennale, byla založena Helenou Kontovou a Giancarlem Politi a stojí za ní Nadace Prague Biennale Foundation. Po průkopnickém prvním ročníku, pořádaném spolu s Národní galerií v roce 2003, následovaly tři úspěšné vydání ve velkolepém průmyslovém prostoru Karlín Hall, ve futuristickém mrakodrapu Microna a na Nákladovém nádraží Žižkov. Hlavním cílem projektu v předchozích ročnících bylo prozkoumat a zachytit aktuální trendy na scéně současného umění v oblasti střední a východní Evropy a představit nejlepší umělce a kurátory odborníkům i široké veřejnosti. Od zapojení do Evropské kreativní platformy Magic Carpets v roce 2018 zahájila Nadace Prague Biennale novou, koncentrovanější, každoroční sérii Prague Biennale Projekt. Nový model operuje především s místně specifickými projekty a realizacemi zaměřenými na transformaci veřejného prostoru.

Kurátorský tým pro aktuální ročník projektu: Kateřina Fojtíková, Václav Janoščík a Elis Unique.

Partneři

PARTNEŘI

Organizátoři

Generální partneři

Snímek obrazovky 2023-09-27 v 11.36.13.png

Partneři

FON_logo_bez_dovetku.png
DISK_ZNACKA_s_divadlem_rgb_bw_transparentni_pozadi.png
logo_artwall.png
logo visualway.cz
Main AAU_Logo_edited.png
SSGlogo.png
A_L_WhiteBG_edited.png

Mezinárodní partneři

logo lab852 new.png
gasc_edited.jpg

Mediální partneři

Speciální podpora

Rezidenční projekt Jānise Garančse je podporován Evropským fondem pro začínající umělce - EFFEA, iniciativou Evropské asociace festivalů (EFA), spolufinancovanou Evropskou unií.

EFFEA-LOGO_bw.png
EFALOGO_BW.png

Přihlaste se k odběru novinek!

Děkujeme, že jste se přihlásili k odběru našeho newsletteru!

Archive
glass.jpg

ARCHIV

Prague Biennale Projekt

Prague Biennale
& Prague Biennale Photo

Contact
bottom of page