top of page
Reconect.jpg

Adam Borzič                                     CZE
JARO S KORUNOU VIRU, 2021
Video, 2:39 min

Báseň, hlas: Adam Borzič

Scénář, kresba:  Dominika Slavická 

Kamera: Lukáš Slavický

Překlady: Natalie Nera

Zvuk: Moby - Live Ambient 9; Mean Moon - Counter-Earth (transformed)

Adam Borzic_JARO (1)_edited.jpg

Video zpracovává báseň "Jaro s korunou viru", kterou Adam Borzič napsal na začátku pandemie Covid-19. Odráží tehdejší energii, která vedle úzkosti obsahovala i stopy naděje. S ohledem na pozdější vývoj pandemie i společenské situace je text zvláštním dokumentem doby. Na videu Borzič spolupracuje s Dominikou a Lukášem Slavickým.  

Adam Borzič (1978) je básník, esejista, terapeut, šéfredaktor literárního obtýdeníku Tvaru. Spoluzaložil básnickou skupinu Fantasía, s níž vydal společnou knihu Fantasía (Dauphin, 2008). Dále publikoval básnické sbírky Rozevírání (Dauphin, 2011), Počasí v Evropě (Malvern, 2013), za kterou byl v roce 2014 nominován na Magnesii Literu, Orfické linie (Malvern, 2015), Západo-východní zrcadla (Malvern, 2018) a Šišky se za úsvitu lstivě smějí ((Malvern, 2020). Spolu s Ondřejem Slačálkem a Olgou Pavlovou vydal monografii Proroci post-utopického radikalismu: Alexandr Dugin a Hakim Bey (Vyšehrad, 2018). Jeho básně byly přeloženy do řady světových jazyků. V roce 2019 mu vyšel reprezentativní výběr básní v srbském překladu Biserky Rajčič Vreme u Evropi i druge pesme. Ve vídeňském nakladatelství Kétos vyšel v roce 2020 v česko-německé verzi básnický cyklus Dějiny nitě. 

Dominika Slavická (1993), v roce 2020 absolvovala AVU v ateliéru grafiky. Věnuje se kresbě, grafice a plastice, zajímá se o environmentální témata.

Lukáš Slavický (1996), Studuje v posledním ročníku na AVU v ateliéru malby.

bottom of page