top of page
Reconect.jpg

3. 9. 2021   18:00
Die Früchte: PIZZLY PUZZLE
Mariánské náměstí

Koncepce: Veronika Šrek Bromová, Hanka Poislová, Veronika Drahotová

Intermediální spolupráce: Marie Lukáčová 

Účinkující: Veronika Šrek Bromová, Veronika Drahotová, Hanka Poislová,

Jana Orlová, Halka Třešňáková, RevoLucie, Marie Hladíková 

Host: Tomáš Ruller a další…. 

Hudba: Ondřej Skala, Michaela Švédová, hudební skupina WoodDoo

Zpěv: Veronika Jílková 

Fruchte1.jpg

Zvýšení globální teploty o jeden stupeň vede ke vzniku nových živočišných druhů. Projekt Pizzly Puzzle přináší naději v zásadních otázkách dneška: environmentální krizi, migraci, pandemii, vymírání a křížení živočišných druhů. Hravou formou a s nadsázkou se vyjadřuje k nesvobodě jedince v soukolí (ne)viditelných sítí, k prolínání virtuálního světa s fyzickým. Pracuje s metaforou mutace jako pozitivní strategie přežití přírody i kultury. Mezek, kentaur, liger, sfinga nebo kraken nejsou pouhými hříčkami přírody či mytologickými fantaziemi, ale viditelnými důkazy společného genetického základu života. Symbolem této akce je medvěd Pizzly, hybridní tvor vzniklý v přírodě dominované člověkem. Nemůže za to, ale po tátovi a mámě podědil i ne zrovna ideální tělesné proporce a dovednosti. Jeho pohyblivost ve sněhu a na ledě je snížena kvůli příliš dlouhým drápům zděděných po tátovi grizzlym. Ani v plavání neexceluje, oproti mámě lední medvědici má hrb, krátký krk i tlamu. Jak si poradí zmutovaný Pizzly se svým nevhodným dědictvím? Pomůže mu pravidelné podávání vitamínů z ráje? Nakonec se ukáže, že Pizzlyho výbava může být v novém prostředí vlastně výhrou.

 

Skupina Die Früchte vznikla v létě 2020 jako volné spojení umělkyň a umělců. Kmenovými členkami jsou Hanka Poislová, Veronika Drahotová, Veronika Bromová a Jana Orlová, na které jsou navázány další osobnosti různých žánrů (Jana Preková, Veronika Jílková, Monika Načeva, Daniela Voráčková, Marie Hlad, Revo Lucie, Halka Třešňáková, Jiří Surůvka, Tereza Hoff, Tiffany Tiger, Tomina Bořil, Jakub Dittrich, Jakub Gotwald, Michaela Švédová, Ondřej Skala a JTNB, Jana Kozubková, Markéta Ptáčníková, Petra Gupta Valentová, Linda Mikolášková atd...)

„Napříč různými fázemi a verzemi, kdy se proměňuje jak prostředí, tak skladba účinkujících stejně jako tvůrců, se v našich více či méně “fashion” performancích snažíme o vyjádření určitého poselství. Poselství jsou někdy méně a někdy více zřetelná a většinou je jich hned několik na sebe navazujících a vzájemně se překrývajících. Vycházíme z vlastních momentálních postojů, reflektujeme osobní zážitky a vlastní stopy, zviditelňujeme a mapujeme zásahy pomyslnými jablky našich osobností......“ Skupina Die Früchte nasává aktuální témata, která se mnohdy následně stávají páteří celé performance. Důležitá je úloha diváka, který si v mysli vytvoří svojí vlastní verzi události.

bottom of page