top of page
R23_background_.gif
R23_background_text_ENG_2.gif

RE-CONNECT ART 2023

Letošní vydání festivalu performance a videoartu organizovaného Nadací Prague Biennale s podtitulem Re-connect Art se zaměří na téma sebeprezentace ve virtuálním prostoru.  Žijeme v éře digitálních komunikací, jejichž vliv byl ještě posílen prožitým obdobím izolace. Přesunem většiny pracovních i úředních jednání do online prostoru došlo k jeho institucionalizaci. Identita homo digital se v této nové vrstvě setkává s rafinovanými nástroji manipulace. Ať už se jedná o sociální média, fenomén influencerů, vytváření falešných virtuálních identit či sebe vylepšování pomocí filtrů, všechny tyto tematické okruhy spojuje eskapismus, únik do rozšířené reality.

About

O Prague Biennale 

Mezinárodně etablovaná událost současného umění, Prague Biennale, byla založena Helenou Kontovou a Giancarlem Politi a stojí za ní Nadace Prague Biennale Foundation. Po průkopnickém prvním ročníku, pořádaném spolu s Národní galerií v roce 2003, následovaly tři úspěšné vydání ve velkolepém průmyslovém prostoru Karlín Hall, ve futuristickém mrakodrapu Microna a na Nákladovém nádraží Žižkov. Hlavním cílem projektu v předchozích ročnících bylo prozkoumat a zachytit aktuální trendy na scéně současného umění v oblasti střední a východní Evropy a představit nejlepší umělce a kurátory odborníkům i široké veřejnosti. Od zapojení do Evropské kreativní platformy Magic Carpets v roce 2018 zahájila Nadace Prague Biennale novou, koncentrovanější, každoroční sérii Prague Biennale Projekt. Nový model operuje především s místně specifickými projekty a realizacemi zaměřenými na transformaci veřejného prostoru.

Aktuální pátý ročník Prague Biennale Projekt s podtitulem Re-connect Art prozkoumá identitu homo digital a specifika sebeprezentace ve virtuálním prostoru. Projekt si klade za cíl oživit veřejný prostor města prostřednictvím živých uměleckých intervencí a podnitit otevřenou debatu kolem aktuálních otázek současnosti díky konfrontaci s uměním z celého světa.

Kurátorkámi aktuálního ročníku festivalu jsou Jitka Hlaváčková a Elis Unique.

Partneři

Partneři

Organizátoři

Generální partneři

Partneři

Lokace

Mediální partneři

Archive
glass.jpg

Archiv

Prague Biennale Projekt

Pražské bienále

& Prague Biennale Photo

Contact
bottom of page