top of page
Reconect.jpg

5. 9. 2021   16:00
Loretta Lau: MEET AGAIN
Centrum současného umění DOX

Koncept: Loretta Lau

Zvuk: Barry Wan

Vizuální efekty: Petr Hanžl

Loretta Lau, meet again, 2021, photo Jakub Zajíček_2.jpg

20ti minutová multimediální živá performance hongkongské umělkyně Loretty Lau pracuje s metodou řízené imaginace za hudebního doprovodu Barryho Wana s vizuálními efekty nezávislého vizuálního umělce Petra Hanžla.

Publikum se stává součástí performance jakožto projekční plocha. Diváci jsou požádáni, aby zavřeli oči, aby viděli frekvenci obrazu a nikoli obraz samotný. Vedená imaginace vypráví narativní fikční příběh umělkyně vracející se zpět do Hongkongu o 20 let později s dcerou, která nikdy ve vlasti své matky nebyla. Toto umělecké dílo je jedinečným zážitkem, který divákům umožňuje vytvářet v mysli vlastní obrazy díky zprostředkované zkušenosti exilového umělce.


Wai Ting Loretta Lau je původem z britského Hongkongu. Sedm let pracovala jako pedagožka vizuálního umění a během toho byla svědkem velkých změn jako třeba předání Hongkongu zpět Číně. V roce 2018 se přesunula do Prahy, kde se etablovala jako performerka zabývající se politickými tématy. Je součástí jedné z nejaktuálnějších vln diaspory generace narozené po osmdesátých letech. V poslední době její projekty pracují s výraznými meditativně-poetickými metodami, které aplikují na politicky citlivá témata, počínaje koronavirovou krizí přes aktuální protesty v Hongkongu, až po roli žen v současné společnosti. Její práce hledají hranice mezi politickou a osobní identitou.

bottom of page