top of page
glass.jpg

18. 9. 2022   16:30
Martin Zet
Piazzetta Národního divadla / Praha 1

CUKROVÁ VATA

„Ten pocit známe všichni. Kdy tě uchvátí efemérní síť nahodilých vztahů, lepivá, tvárná, lehká, atraktivní. Zdánlivě nehmotné sladké pokušení, které lze konzumovat v neomezeném množství, které se na jazyku rozplývá v sladké nic. Pojďte odhodit tíži skutečnosti, obalit své zkoušené neurony do sladké pavučiny... Přijďte si zamlsat!“

V performanci Cukrová vata pro festival Re-connect Art se Martin Zet v náznacích dotýká některých podstatných rysů, které s sebou přináší naše digitální existence: její efemérnost, zdánlivá lehkost interakce přinášející dopaminové uspokojení, vytváření paralelní filtrované, tedy zpravidla krásnější skutečnosti, která však v sobě skrývá příběhy závislostí a psychických traumat.

Zet_Cukrová vata1.JPG

Martin Zet(*1959)  je český vizuální multimediální umělec, především performer a sochař, spektrum jeho tvorby však zahrnuje také kresbu, fotografii, video nebo autorskou knihu. V roce 2013 se stal laureátem ocenění Umělec má cenu, kterou mladí výtvarní umělci, kritici a teoretici udělují inspirativním osobnostem starší generace. Ve své umělecké práci Zet aktivně propojuje osobní a společensky angažované tematické roviny, jako například v dlouhodobém uměleckém výzkumu sochařského odkazu svého otce Miloše Zeta, v němž poukazoval na vazby k dobovým i osobním souvislostem, jež podmínily jejich vznik a ideové zaměření. Jeho výrazně konceptuální tvorba je založená na specifické práci s časovostí, materialitou, pamětí, ale zároveň také s humorem a metaforickou nadsázkou.

http://www.martin-zet.com

bottom of page