top of page
Reconect.jpg

Nina Rapi                                       GRC/GBR
NEHÝBEJTE SE, ABY VÁM NIC NEUBLÍŽILO, 2020-21
Video,     8:48 min

Koncept/ text/ hlas: Nina Rapi

Hudba: Maria Voumvaki

Choreografie/ tanec: Lida Doumouliaka

Videoart a střih videa: Com.odd.or nebo také Sofia Papadopoulou 

Nina Rapi_Stay still, video still2 (2).JPG

Video Nehýbejte se, aby vám nic neublížilo je poetické dílo reagující na karanténu. Proplétají se v něm text, hudba, tanec a videoart tak, aby v divákovi vyvolali vzpomínky a sny. Projekt je výsledkem tvůrčí umělecké spolupráce umělců různých žánrů, přičemž zachovává autonomii a autentický výraz každého z účastníků.

Nina Rapi je oceňovaná dramatička, povídkářka a esejistka. Narodila se a vyrůstala v Řecku a většinu svého života strávila v Londýně, kde mnoho let učila dramaturgii a tvůrčí psaní na Birkbecku, University of London a Greenwich University. Její hry byly uvedeny v řeckém Národním divadle, v Theatro Technis, athénském kulturním centru Onassis nebo v divadle Voyiatzis v Athénách. Z Londýna můžeme jmenovat např. divadlo Southbank Center, Riverside studios, Soho Theatre Studio a Oval House Theatre. V současné době žije v Athénách.

https://ninarapi.com/

COM.ODD.OR aka Sofia Papadopoulou je digitální a video umělkyně. Od roku 1999 se účastnila řady řeckých a mezinárodních výstav a uměleckých projektů. V roce 2002 založila skupinu COM.ODD.OR, která se zaměřuje na tvorbu grafiky, multimediálních instalací, živých vizuálních performancí, interaktivních multimédií a digitálního umění.

Lida Doumouliaka je řecká choreografka, tanečnice a hudebnice. Po absolvování Řecké národní taneční školy v roce 2016 vystupovala s Hellenic Dance Company a pracovala také jako učitelka tance a nezávislá choreografka, vystupovala na mnoha řeckých tanečních festivalech. Od roku 2018 je Lida členkou Simone Mongelli’s Body Music Company, kde působí jako zpěvačka a tělesná perkusistka. 

Maria Voumvaki studovala hru na klavír a kontrapunkt na řecké národní konzervatoři. Ve své hudbě často kombinuje elektronické, klasické a popové prvky a skládá hudbu pro různé divadelní produkce.

bottom of page