top of page
proužek2.jpg

Andreas Gajdošík

CZE

Feed'Em

1.6. 18:00 Game presentation + Artist Talk

Pro Re-connect Art Andreas představuje Feed’Em, projekt videohry, který zkoumá skryté algoritmy sociálních médií. Během hry hráč sleduje tok nových příspěvků, sdílení, komentářů, cílených reklam a lajků a určuje uživatele, kterým se obsah zobrazí a komu bude skryt. Hráč, který působí jako absolutně výkonný algoritmus sociálních médií, se stává neviditelným a nespolehlivým vypravěčem životních příběhů uživatelů a prezentátorem jejich identit, které následně utvářejí názory a postoje uživatelů.

proužek1.jpg
Y_dno_B.jpg

Andreas Gajdošík (*1992, Brno) je absolventem Ateliéru intermédií na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Je členem skupiny zvukových performancí European Union. Byl členem rozpuštěného kolektivu Pavla Ondračky. Je držitelem Ceny Jindřicha Chalupeckého (2019).
Zaměřuje se na užitečné umění, sociálně angažované projekty a artivismus, které často zahrnují programování, nové technologie a intervenční provokativní přístupy. Zajímá se o etický zdrojový software, sdílení, DIY kulturu a experimentální formy.

bottom of page