top of page
proužek2.jpg

Fuad Alymani

PSE

GAZA!

12. 6. 18:00 Debate

Zatímco čtete tyto řádky, v Gaze umírají lidé. Umění nemůže zastavit bomby, zahojit rány a nakrmit hladovějící. Může však dát hlas těm, kteří trpí. Může pohnout lidi k činům. Přispějte, kontaktujte místní politiky, požadujte příměří TEĎ!

Přijďte se zúčastnit moderované debaty s kurátorkou Zuzanou Štefkovou a palestinským umělcem Fuadem Alymani, kterou pořádáme ve spolupráci s ARTWALL Gallery a kterou bude slavnostně zahájena výstava uměleckých plakátů, která proběhne od 7. června do 15. srpna na na nábřeží Kpt.Jaroše.

proužek1.jpg
Y_dno_B.jpg

Fuad Alymani, palestinský umělec žijící v Praze, narozený v roce 1996, vystudoval v roce 2021 Birzeit University v Palestině a Konstfack University ve Švédsku, obor současné výtvarné umění. Svou uměleckou cestu zahájil již v mladém věku, absolvoval osm stupňů na "Fóru mladých umělců" v Ramalláhu a zapojil se do společenských tvůrčích aktivit s různými organizacemi.

Alymani spolupracoval na významných výstavách, včetně výstavy "Ismail Shammout" v Betlémě (2018) a výstavy v galerii Zawyeh. V mezinárodním měřítku se účastnil přehlídek, jako je Arabské fórum pro výtvarné umělce v Káhiře a Tangeru (2017-2018) a Festival komiksu v Ammánu a Káhiře (2019). V Evropě vystavoval v Bratislavě (2015) a Madridu(2023).

Kromě výstav se Fuad věnuje designu, pracuje na obálkách časopisů a knih a také na návrzích pro palestinské velvyslanectví v Praze. Získal mezinárodní ocenění, zejména cenu Světové zdravotnické organizace za rok 2014. Ve spolupráci s městy a umělci inicioval kreativní projekty a nástěnné malby v palestinských městech i v Evropě.

bottom of page