top of page
proužek2.jpg

Jeanne Susin + Ornella Noulet

FRA

7. 6. concert

Improvizované experimentální elektro duo: Ornella Noulet na saxofonu a Jeanne Susin na midi klávesách.
Jde o hledání nové organické smyslnosti. Od popových písní přes free jazz, velmi smutných milostných skladeb až po deep trance. Acid, rebelský, sladký, divoký a zároveň lehký.

proužek1.jpg
Y_dno_B.jpg

Jeanne Susin je francouzská umělkyně, zpěvačka, textařka, skladatelka a performerka. Záhy iniciovala společné projekty, v nichž se prolínají hudba, performance, výtvarné umění a divadlo. Od roku 2016 se Jeanne Susin hojně angažuje na současné umělecké scéně a spolupracovala s umělci, jako jsou Samuel Achache, Babouillec SP. Od roku 2020 rozvíjí společně s Olegem Ossinou nový elektronický poetický svět. V roce 2022 vytvořili Chute Libre, elektronickou operu, která kombinuje výtvarné umění, divadlo a performance. Dílo, které je dystopické a podivuhodné zároveň, zpochybňuje fungování současné společnosti a konfrontuje člověka s jeho psychickými poruchami. Kromě toho Jeanne aktivně spolupracuje s různými hudebníky, kteří vystupují v různých stylech, včetně elektropopu, trip hopu, jazzu a současné hudby.
Ornella Noulet je francouzská saxofonistka, která je součástí nastupující současné jazzové scény. Poznamenalo ji slavné newyorské vydavatelství Relative Pitch Records a v současné době připravuje vydání svého prvního sólového alba Promise of Faithfulness. Ornella se vedle své vášně pro modální jazz s nadšením a oddaností věnuje také volné improvizaci a výzkumu zvuku. Strávila více než patnáct let na konzervatořích ve Francii a Belgii, v současnosti žije v Bruselu a dále se vyvíjí po boku různých hudebníků. Vystupovala a sdílela pódia s umělci, jako jsou Farida Amadou & Moor Mother na festivalu AB nebo Han Bennink a Terrie Ex na festivalu Summer Bummer.

bottom of page