top of page
proužek2.jpg

Marína Abramovič Po Sebe Neupratuje

SVK

29. 5. 19:30 Live performance

Společný projekt umělců, převážně absolventů Katedry intermedií VŠVU, se pohybuje na pomezí divadla a performance. Důraz není kladen na děj nebo konkrétní sled situací, ale na celkovou atmosféru, kde podobně důležitou roli hrají herci a prostředí. Projekt je místně i časově specifický a vzniká jako společné dílo průnikem zájmů aktérů. Lze jej vnímat jako zenový zážitek, kde není třeba hledat smysl či význam, ale přítomnost odrazu společenské nálady je více než pravděpodobná.

proužek1.jpg
Y_dno_B.jpg

Umělecký kolektiv Marína Abramovič Po sobě neupratuje se zaměřuje na aktuální společenská témata od sociální paměti, afektivní či apatické politiky až po ekonomiku pozornosti a online identity. Ve své práci kladou důraz na nehierarchické přístupy k performanci, umění a společnosti. Ve svých projektech vždy pracují s odlišnými perspektivami a zájmy jednotlivých performerů a soustředí se spíše na budování atmosféry a prostoru pro akci než na to, aby měly svůj scénář nebo sdělení. Marina Abramovič Po Sebe Neupratuje vznikla v roce 2015 jako kolektiv studentů a absolventů katedry Intermédií Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.
Účastníci: Cayol, Alexandra Straková, Andrea Priecelová, Anežka Petrová, Barbora Trnková, Denisa Slavkovská, Dominika Koššová, Dorota Brázdovičová, Eleonóra Stanková, Emilya Vereshagina, Erik Janeček, Erik Pánči, Erik Ždila, Gabriela Halás, Juraj Mydla, Jiří Sikora, Laura Accardo, Lenka Adamcová, Lucia Oleňová, Lýdia Ondrušová, Kasha Potrohosh, Kristína Vachova, Maja Štefančíková, Magdaléna Žiaková, Martin Toldy, Matej Kaminský, Matej Myslovič, Matúš Gavorník, Mária Macková, Michaela Eliášová, Miriam Frkáňová, Nikola Balberčáková, Nina Nagyová, Oľga Dóšová, Radovana Kala, Renáta Pinterová, Samuel Chovanec, Sandra Ružić, Tatiana Takáčová, Tomáš Košarišťan, Tomáš Javůrek, Tsudoi Matsuda, Viktória Revická, Stanislav Krajči, Veronika Untzeitigová

bottom of page