top of page
proužek2.jpg

Peter Bill

USA

MERGED IDENTITY

7.6. 17:30 Artist talk + projection

Rezidenční projekt pro Re-connect Art zkoumá téma „splynutí Já“ a „transcendence“ prostřednictvím sběru dat a transpedagogické práce se studenty. Koncepční rámec projektu tvoří organický panpsychismus a synchronicita. Výsledkem je kolektivní dílo vycházející z interakcí účastníků workshopů, které bude na festivalu představeno v podobě imerzivní videokoláže.

Workshop pořádá Nadace Prague Biennale ve spolupráci s Institutem Intermedií ČVUT v Praze a Anglo-Americkou univerzitou v Praze.

proužek1.jpg
Y_dno_B.jpg

Peter Bill je americký umělec, aktivista a pedagog, podle kterého musí být umění realizováno v ulicích jako katalyzátor změn a společenského pokroku. Ve své tvorbě se věnuje velkoplošným videoprojekcím, dokumentárním filmům, animacím a guerillovým uměleckým akcím, ve kterých vyvažuje transcendentalismus s didaktickým a aktivistickým přístupem, a zapojuje tak do svých projektů místní komunity. Jeho krajiny malované obrazem a videem byly oceněny a vystaveny například v The Kitchen (New York), Henry Art Gallery (Seattle), FILE Festival (São Paulo, Brazílie) a na dalších mezinárodních místech.

bottom of page