top of page
proužek2.jpg

Tamara Moyzes

SVK/ISR

Průvodce uměleckým aktivismem:

13. 6.19:00 Lecture

Jak ve skutečnosti funguje zákon svobody uměleckého projevu? Dokáže politická situace ve světě vymazat jména umělců z kulturního přehledu demokratické země? O kulturním bojkotu v praxi se dozvíte v příspěvku Průvodce uměleckým aktivismem, z pohledu umělkyně, kurátorky a dokumentaristky působící v česku, Izraeli a také mezinárodně Tamary Moyzes.

Tamara Moyzes (1975, Bratislava) je umělkyně, kurátorka a zakladatelka interdisciplinárního prostoru Artivist Lab v Praze. Tematicky se zabývá zejména postavením menšin, xenofobií, rasismem, nacionalismem, queer tematikou a konfliktem na Blízkém východě. Jedním z důležitých otázek, kterým se věnuje, je současný Izrael, jeho politika, identita i propojení se světovými kulturními i společenskými problémy. Moyzes se bude ve své přednášce věnovat aktuálnímu tématu kulturního bojkotu.

proužek1.jpg
Y_dno_B.jpg

Tamara Moyzes (1975, Bratislava) is an artist, curator and documentary filmmaker living and working in Prague. Her work focuses on the status of minorities, xenophobia, racism, nationalism, queer issues and the conflict in the Middle East. One of the important issues he focuses on is contemporary Israel, its politics, identity and its connection to global cultural and social issues. In his lecture, Moyzes will address the current topic of cultural boycott.

bottom of page