top of page
proužek2.jpg

Tomáš Samek & David Laufer

CZE

Beyond Macho: Odmaskovávání maskulinit na sociálních sítích

14. 6. 19:00 Open discussion

„Posilovat, balit holky, řídit káry, žhavit kola kapitalismu.“ Sociální sítě jsou plné podobných (a virálních) návodů, jak být „pravý“ chlap. Jak pravdivá ale taková reprezentace mužství opravdu je? Kolik mužů skutečně reprezentuje a kolik z nich je spíš frustrováno její nedosažitelností, a tuto zlost si vybíjí na sobě i svém okolí? Lze vytvářet inkluzivnější reprezentace maskulinního bytí? David Laufer a Tomáš Samek se ve své přednášce zaměří na úvod do tématu maskulinit z akademického hlediska a odkrývání jejich internetových podob. Následně vás pozveme k zapojení do otevřené diskuse o maskulinitách se zaměřením se na problematiku sociálních sítí.

proužek1.jpg
Y_dno_B.jpg

Tomáš Samek (* 1997) vystudoval estetiku a momentálně studuje nmgr. studia nových médií na FF UK. Je členem spolků Artbiom a Aignos. Píše filozofické texty, tvoří umění a kurátoruje. Zabývá se tématy současné filozofie, afirmativního pluralismu, posthumanismu, queer teorie, feminismů, AI, ekologie a rozšiřováním kritických nástrojů feminismů na maskulinity.

David Laufer píše o internetových subkulturách a identitě, umění a módě ve virtuálním věku. Pro revue Prostor zpracoval dva texty a audio rozhovory o hypermaskulinních influencerech prodávajících pokřivené ideály mužství na sociálních sítích a jejich dopadu na mladé muže. Pracuje pro umělecký prostor SVĚTOVA 1 a platformu Artyčok.TV. Studuje nová média na FF UK a je laureátem ceny Vinyla pro mladé hudební publicisty*ky.

bottom of page