top of page

Prague Biennale Projekt

Znovu připojte Art

Mezinárodní festival performance, videoartu a alternativních forem performing arts reaguje na nové podmínky (umělecké) práce, které s sebou přinesla pandemie COVID-19. Záměrem připravovaného ročníku je zesílit hlas autentického uměleckého projevu a osobní výpovědi v pulzních bodech pražské metropole a nabídnout tak alternativu k mainstreamovým médiím a odosobněným obchodním sdělením.

Reconect.jpg
PROGRAM

ŽIVÁ VYSTOUPENÍ

VIDEO

Video
About

O Prague Biennale 

Mezinárodně etablovaná událost současného umění, Prague Biennale, byla založena Helenou Kontovou a Giancarlem Politi a stojí za ní Nadace Prague Biennale Foundation. Po průkopnickém prvním ročníku, pořádaném spolu s Národní galerií v roce 2003, následovaly tři úspěšné vydání ve velkolepém průmyslovém prostoru Karlín Hall, ve futuristickém mrakodrapu Microna a na Nákladovém nádraží Žižkov. Hlavním cílem projektu v předchozích ročnících bylo prozkoumat a zachytit aktuální trendy na scéně současného umění v oblasti střední a východní Evropy a představit nejlepší umělce a kurátory odborníkům i široké veřejnosti. Od zapojení do Evropské kreativní platformy Magic Carpets v roce 2018 zahájila Nadace Prague Biennale novou, koncentrovanější, každoroční sérii Prague Biennale Projekt. Nový model operuje především s místně specifickými projekty a realizacemi zaměřenými na transformaci veřejného prostoru.

Aktuální čtvrtý ročník Prague Biennale Projekt s podtitulem Re-connect Art umožňuje hlouběji nahlédnout do podstaty online komunikace a také prozkoumat a otestovat možnosti i specifika takovéto komunikace prostřednictvím propojení umělce a jeho publika na dálku. Skrze živé intervence do veřejného prostoru festival zesílí hlas autentického uměleckého projevu a osobní výpovědi v pulzních bodech pražské metropole.

Reconect3.jpg

Archiv

Prague Biennale Projekt

Pražské bienále

& Prague Biennale Photo

Archive
Partners

Partneři

Organizátoři

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Místa