top of page
glass.jpg

 
Sharona Florsheimová

 

RE-CONNECT ART 2023

KRINOLÍNY

PERFORMANCE BYLA PŘESUNUTA NA PŘÍŠTÍ ROK 2023

Krinolíny je performance od choreografky Sharony Florsheim pro dvě tanečnice ve veřejném prostoru. Představení zachycuje interakci pohybujícího se těla s tuhou krinolínou. Objemné krinolínové šaty mohou sloužit jako metafora sociálních omezení (distancí), která provázejí nárůst komunikace skrze digitální sítě, umocněný pandemií covidu-19, na úkor fyzického kontaktu. Krinolína se svoji síťovou (webovou) strukturou působí jako prodloužení živého těla, mění jeho fyzické rozměry, omezuje svobodu pohybu a možnosti intimity. Je sociálním konstruktem, který ačkoliv je velmi omezující, byl ve své době značně rozšířený a módní. Kovové konstrukce vážící až 20 kilogramů v důsledku své velikosti a váhy mnohdy neumožňovaly projít dveřmi nebo se posadit, a někdy dokonce zapříčinily nešťastnou náhodou smrt své majitelky. Způsoby, kterými se tanečníci vyrovnávají s fyzickým limitem krinolíny, reprezentuje psychologické strategie přijetí, odporu a hravosti, z nichž každá vytváří specifický emocionální a fyzický svět.

Performance je realizovaná s laskavou podporou velvyslanectví státu Izrael v Praze.

Screenshot (14)_edited.jpg

Sharona Florsheim je choreografka, umělecká ředitelka a kulturní producentka působící v Izraeli. Florsheim ve své choreografické práci spojuje složité struktury improvizace a scénického materiálu a vytváří tak jedinečný a působivý styl práce.

Florsheim podkopává stávající mocenské struktury a zároveň zkoumá lidské projevy svobody, přítomnosti a okamžitého rozhodování. Klade důraz na vztahy utvářené v reálném čase mezi prostorem, účinkujícími a publikem, vytváří pohlcující a inkluzivní taneční představení a události. Sharona je autorkou pěti celovečerních představení a její práce byly prezentovány v Evropě, Africe, pravidelně jsou uváděny v Izraeli. Mezi její poslední díla vytvořená pro jeviště a veřejná prostranství patří: Crinolines (2021), The One Hand Sound  (2017), Fragile Formation (2016), Noa's Secret of Infinity (2015), Connectivity Practices (2014), The Big Game (2012) a mnoho dalších.

bottom of page