top of page

RE-CONNECT ART 2023

Mezinárodní festival performance a multimédií Re-connect Art: Virtual Body of Society se bude konat od 13. do 30. července 2023 na veřejných prostranstvích především v centru Prahy. Ve třech postupně zahájených programových blocích představí přibližně desítku živých performancí, sekci videoinstalací, a mezinárodní přehlídku videoartových děl, která budou prezentována na obrazovkách a LED panelech umístěných na frekventovaných veřejných místech: náměstích a relaxačních zónách, knihovnách, kavárnách, pasážích, obchodních, kulturních a komunitních centrech, nádražích, nemocničních čekárnách atd. Hybridní forma festivalu kombinuje prezentaci uměleckých děl ve veřejném prostoru s možností účasti online, na dálku. Tento formát vznikl v reakci na podmínky nastolené globální pandemickou krizí, a i do budoucna je naší vizí rozvíjet a adaptovat současné technologie pro oblast umění.

Digitální sítě tvoří vlastní, jiné než geopolitické struktury. Potřeba sdílení identit, zájmů a názorů propojuje lidi napříč zeměmi a kontinenty. Zajímají nás otázky na budoucnost společnosti, jejíž sdílená neuronová tkáň, kolektivní paměť i smyslová zkušenost zažívají dynamický rozvoj, který zároveň implikuje omezení komplexity a sociální fragmentaci. Jak se vlastně digitální komunity svými projevy odlišují od těch fyzických? Jak se vzájemně prostupují, a co toto prolínání způsobuje se skutečným světem? Zajímá nás vliv rozvoje virtuálních společenství na politickou, sociální a kulturní dynamiku světového i lokálního dění, důsledky digitalizace a replikace genetických informací, i další aspekty digitální transformace společnosti. ​

Virtuální tělo společnosti

O Prague Biennale 

Mezinárodně etablovaná událost současného umění, Prague Biennale, byla založena Helenou Kontovou a Giancarlem Politi a stojí za ní Nadace Prague Biennale Foundation. Po průkopnickém prvním ročníku, pořádaném spolu s Národní galerií v roce 2003, následovaly tři úspěšné vydání ve velkolepém průmyslovém prostoru Karlín Hall, ve futuristickém mrakodrapu Microna a na Nákladovém nádraží Žižkov. Hlavním cílem projektu v předchozích ročnících bylo prozkoumat a zachytit aktuální trendy na scéně současného umění v oblasti střední a východní Evropy a představit nejlepší umělce a kurátory odborníkům i široké veřejnosti. Od zapojení do Evropské kreativní platformy Magic Carpets v roce 2018 zahájila Nadace Prague Biennale novou, koncentrovanější, každoroční sérii Prague Biennale Projekt. Nový model operuje především s místně specifickými projekty a realizacemi zaměřenými na transformaci veřejného prostoru.

Kurátorkámi aktuálního ročníku festivalu jsou Jitka Hlaváčková a Elis Unique.

Partneři

Organizátoři

Generální partneři

CS Financov†no Evropskou uni°_BLACK.png

Partneři

Snímek obrazovky 2023-09-27 v 11.36.13.png

Mediální partneři

Speciální podpora

Marketingová strategie festivalu Re-connect Art v roce 2023 byla realizována s finanční podporou Evropské Unie v programu Kreativní vouchery – Next Generation EU (projekt č. 0380000575).

CS Financov†no Evropskou uni°_PANTONE.png
NPO LOGO_üj_plnobarevna.png
bar.ces.poz.jpg

Rezidenční program Nadace Prague Biennale jehož výstupy byly součástí festivalu Re-connect Art roce 2023 byl realizován s finanční podporou Evropské unie prostřednictvím programu Národní plán obnovy s podporou Ministerstva kultury České republiky 

glass.jpg

Archiv

Prague Biennale Projekt

Prague Biennale
& Prague Biennale Photo

bottom of page